Sport.pl

Aktualności

Awans się oddalił

• autor: Admin, 2011-06-18 23:10

Niestety w pierwszym meczu barażowym o prawo gry w V-lidze nasi piłkarze przegrali na boisku w Łasinie z miejscowym Piastem 4:2,(2:0). Zadecydowała o tym słaba gra w pierwszej połowie i proste błędy indywidualne. Mimo to obiektywnie należy przyznać, iż Piast, a szczególnie formacja ofensywna tego zespołu zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Pod nieobecność Radosława Stożka w eksperymentalnym ustawieniu defensywy, LKS w niczym nie przypominał zespołu ,który potrafi narzucić swój styl gry i skutecznie ograć rywala. Licznie zgromadzeni kibice w tym 40 osobowa ekipa sympatyków z Dąbrowy obejrzeli jednostronne widowisko prowadzone zwłaszcza w pierwszej połowie pod dyktando gospodarzy. Już w 18 minucie Piast mógł objąć prowadzenie lecz Roman Traczyk obronił rzut karny wykonywany przez piłkarza z Łasina. 5 minut później szybka kontra gospodarzy, prostopadłe podanie pomiędzy naszych obrońców i napastnik miejscowych pakuje piłkę do siatki piłkarzy z Dąbrowy. LKS mógł szybko odpowiedzieć, Mariusz Myśliński zagrywa piłkę za plecy obrońców Piasta do Jarosława Lewandowskiego ,który ostro atakowany przez stoperów z Łasina posyła piłkę tuż obok słupka, sędzia w tej sytuacji nie dopatrzył się przewinienia i nakazał wznowienie gry od bramki. Była to jedyna w tej części gry okazja do strzelenia bramki dla piłkarzy z Dąbrowy. Kolejne minuty to wyraźna przewaga zespołu gospodarzy, która zostaje udokumentowana w 38 minucie strzeleniem drugiej bramki przy biernej postawie całego bloku defensywnego LKS-u. Piłkarze z Dąbrowy nie mogli sobie poradzić z agresywnie i szybko grającymi piłkarzami Piasta, ograniczali się jedynie do gry długą piłką gdzie osamotnieni w ofensywie Mariusz Myśliński i Jarosław Lewandowski próbowali walczyć lecz bezskutecznie. Gospodarze z każdą chwilą coraz pewniej czuli się na boisku efektem czego była bramka zdobyta tuż po przerwie w 49 minucie na 3-0,po Naszej stracie w środkowej strefie boiska. W 52 minucie na boisku pojawił się Krzysztof Nebak, a w 54 min Dariusz Konwiński, trener dokonał kilku korekt w ustawieniu i LKS coraz częściej zaczynał być przy piłce a gra się wyrównała. LKS uporczywie atakował i ryzykował utratą kolejnych bramek, bowiem gospodarze wyprowadzali zabójcze kontry i co chwilę gotowało się pod bramką Romana Traczyka, który tego dnia miał bardzo dużo pracy. W 73 minucie po rzucie rożnym dla LKS-u zawodnik miejscowych zagrywa piłkę ręką w polu karnym a sędzia bez wahania wskazuje na "jedenastkę". Rzut karny na bramkę zamienia Bartosz Sikora i w serca piłkarzy z Dąbrowy wlewa się nadzieja na dobry wynik w tym meczu, tym bardziej że na trybunach sympatycy LKS Dąbrowa przez całe spotkanie prowadzili głośny doping, który był bardzo potrzebny piłkarzom w tak trudnym meczu. Chcąc zdobyć kolejną bramkę LKS daje się skontrować efektem czego jest bramka na 4:1 w 86 minucie. Grę od środka wznawia Dariusz Konwiński podaje do Mariusza Myślińskiego, który wymienia podanie z Bartoszem Sikorą, który zagrywa prostopadle z powrotem do Myślińskiego, a Maniek strzałem w długi róg zmniejsza rozmiary porażki na 4:2. Bardzo nerwowa końcówka, przyniosła czerwoną kartkę dla zawodnika gospodarzy, który za faul na Jakubie Kamrowskim otrzymał drugą żółtą kartkę i sędzia pokazał mu czerwony kartonik.
  Po meczu można jedynie stwierdzić, że Dąbrowa ma tylko kibiców na V ligę ,zawodnicy oprócz walki i zaangażowania nie pokazali nic z piłkarskiego rzemiosła, które doskonale znają i w niejednym meczu już pokazali, że potrafią z niego korzystać. Piast był drużyną zdecydowanie lepszą, przewyższał piłkarzy z Dąbrowy niemal w każdym elemencie. Jestem przekonany ,że po takiej gorzkiej pigułce jaką przyszło przełknąć nam wszystkim w środę piłkarze wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności odrobią stratę dwóch bramek i awansują do V ligi. Wiem, że nie zawiodą kibice i znów głośnym dopingiem pomogą zawodnikom na boisku, za co już serdecznie im dziękujemy.