Sport.pl

Aktualności

Znowu remis

• autor: Admin, 2011-09-04 22:05

Piłkarze LKS po ciekawym i emocjonującym meczu wywalczyli kolejny punkt. Niestety tylko puntk choć do wygranej zabrakło naprawdę niewiele. LKS Dąbrowa Chełmińska - Unia Wąbrzeźno 1:1,(0:1).

Jeszcze mecz się dobrze nie rozpoczął, a goście wykorzystali gapiostwo naszej defensywy i już w 2 minucie Unia objęła prowadzenie. Taki stan pozwolił gościom cofnąć się na własną połowe i czyhać na okazje do przeprowadzenia szybkich kontr. Piłkarze LKS-u po krótkim szoku, śmielej zaatakowali bramkę rywali. Wyrównanie mogło paść już w 13 minucie kiedy to po ładnej zespołowej akcji strzał z około 18 metra oddał Sławek Filarecki jednak okazał się on minimalnie niecelny. W 19 minucie po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłkę w pole karne dobrze zacentrował Dawid Baranowski lecz i tym razem strzał głową Remiego Kusia okazał się nieznacznie nieceleny. Po okresie przewagi LKS-u piłkarze Unii opanowali sytuacje na boisku, częściej utrzymywali się przy piłce starając się dokładnie zaplanowac akcje ofensywne (szczególnie groźni byli w bocznych sektorach boiska). Mimo usilnych starań z obu stron wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, niestety były to trochę chaotyczne próby, a na domiar złego po błędzie naszej defensywy napsatnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Romkiem Traczykiem, zamiast strzelać zdecydował się podawać na szczęście uczynił to bardzo niedokładnie i obrońcy LKS-u zażegnali niebezpieczeństwo. W tej części spotkania walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Wreszcie w 67 minucie spotkania w polu karny po starciu z obrońcą Unii upada Mariusz Myśliński, a sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"  (obiektywnie pisząc, decyzja była zbyt pochopna).  Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Bartek Sikora. Mamy remis.Obydwie drużyny walczyły o komplet punktów. Im bliżej końca meczu tym coraz więcej miejsca na boisku. Co chwila akcje przenosiły z spod jednego pola karnego na drugie. Piłkarze Unii stwarzali zagrożenie po wrzutkach w pole karne LKS-u, lecz na strachu się kończyło bo w porę interweniowali obrońcy bądź bramkarz LKS-u. Zdecydowanie bliżsi zdobycia zwycięskiej bramki byli piłkarze LKS-u, najpierw w 82 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Mariusz Myśliński jednak jego strzał zdołał obronić bramkarz Unii, notomiast w 89 minucie sam przed bramkarzem gości znalazł się Maciej Lewicki, jednak jego strzał w ostatniej chwili  zdołał zablokować obrońca gości. Chwilę później sędzie gwizdnął ostatni raz i LKS zremisował kolejny mecz.

Mimo wywalczonego punktu piłkarze LKS-u ze smutnymi minami opuszczali boisko. Szczęście było naprawdę blisko, zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi pod bramką gości. Mimo wszystko zawodnikom należą się brawa za walkę, ambicję i serce które zostawili na boisku. Zespół Unii potwierdził opinie że jest zespołem poukładanym, grającym ciekawą piłkę. Tym bardziej szkoda, że nie udało się pokonać silnego rywala. Piłkarzą Unii dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.