Sport.pl

Aktualności

Piłkarska Wielka Sobota

• autor: Admin, 2012-04-06 08:06

Święta już tuż, tuż, jednak zanim usiądziemy do świątecznego śniadania piłkarzy LKS-u czeka ciężka przeprawa. W Wielką sobotę 7 kwietnia o godzinie 14:00 na boisku w Czarżu będą podejmować w meczu o przysłowiowe "6 punktów" zespół Drwęcy Golub-Dobrzyń.

Zespół z Golubiu-Dobrzynia zajmuje miejsce w górnej połówce ligowej tabeli. Jednak tak wysokie miejsce zawdzięcza dobrej postawie w końcówce poprzedniej rundy. Rundę wiosenną Drwęca rozpoczęła od dwóch porażek 0:5 z Czarnymi Nakło i 0:1 z Promieniem Kowalewo, dlatego też jedenstaka Drwęcy do Czarża przyjędzie podwójnie zmotywoowa i głodna pierwszej ligowej wygranej w 2012 roku. Patrząc tylko na suche wyniki nie można sie odnieśc do aktualnej formy naszego najbliższego rywala, również skład personalny oraz zmiany jakie zaszły w zimowej przerwie są wielką niewiadomą.

Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę nasz drużyna musia jeszcze bardziej być skoncentrowana przed tym bardzo ważnym pojedynkiem. Jest to mecz o przysłowiowe "6 punktów" zespoły od miejsca 8 do 16 są bardzo blisko siebie i różnice punktowe są minimalne i każde zwycięstwo bądź porażka przybliża lub oddala od celu jakim jest utrzymanie w gornie V-ligowców.

Nasz LKS jeszcze w tej rundzie jeszcze nie przegrał i mijemy nadzieje, że taki stan zostanie zachowany po sobotnim meczu. W składzie na to spotkanie zabraknie napewno wykartkowanych Mateusza Pudo i Darka Konwińskiego oraz narzekajacego na boląca kostkę Michała Osińskiego. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera i zapowiadają zażartą walkę o zwycięstwo.

Wszystkich kibiców chcących zrobić sobie przerwę w świątecznych przygotowaniach zapraszamy na boisko w Czarżu.