Sport.pl

Aktualności

Dreszczowiec w Sępólnie!

• autor: LKSDabrowa, 2015-05-24 10:06

Wczoraj nasi seniorzy grali w Sępólnie Krajeńskim z miejscową Krajną i po wielkim dreszczowcu  zremisowali 3:3.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy raz po raz atakowali na naszą bramkę. Pierwsza groźna sytuacja Krajny to rzut wolny z ok 25 metra. Zawodnik uderzł bardzo mocno i piłka zmierzała w samo okienko, ale tylko w sobie znany sposób Mateusz Gierlicki łapie ją w przysłowiowe zęby. W 20 minucie szansę ma Jakub Kamrowski, ale w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza. Chwilę po tym prawą strona przedziera się Bereza, mija jednego zawodnika i zostaje staranowany przez bramkarza, ale gwizdek sędziego milczy. W 30 minucie gospodarze maja rzut wolny. Zaskakują nas szybkim rozegraniem i z tego pada bramka. Do końca pierwszej połowy już nic ciekawego się nie wydarzyło. Wynik 1:0. Początek drugiej połowy to odnowienie się kontuzji Mateuszowi Gierlickiemu. W jego miejsce pojawia się debiutujący Kacper Cierzniakowski. W 52 minucie zawodnik Krajny zagrywa ręką na 17 metrze, sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Paweł Wielewski i pewnym  strzałem pokonuje bramkarza. Mamy 1:1. Od tej chwili mecz zrobił się jeszcze ciekawszy oba zespoły stwarzały sobie dużo sytuacji bramkowych. W 60 minucie z lewej strony do środka schodzi Zakulski i uderza piłkę tak zwanym rogalem, ale piłka minimalnie mija okienko bramki. Chwilę po tym mamy kolejną okazję, po zamieszaniu na 7 metrze do piłki dopada Bereza, ale  jego strzał świetnie broni bramkarz. W 68 minucie gospodarze mają rzut wolny z 25 metra. Zawodnik Krajny swoim strzałem mija mur i umieszcza piłkę w dolnym rogu bramki i jest 2:1. Nasz zespół się nie podłamał. W 72 minucie gospodarze mają kolejny rzut wolny również z ok 25 metra, ale tym razem strzał i dobitkę broni Cierzniakowski. W 78 minucie nasz zespół ma rzut wolny z bocznego sektora boiska. Piłkę wrzuca Wielewski, a na 5 metrze świetnie znajduje się Zakulski i dokładając nogę zdobywa gola. LKS długo nie cieszył się z bramki wyrównującej bo już 2 minuty później długa piłka od obrońców Krajny, piłka ląduje w naszej 16 i po główce naszego obrońca piłka nieszczęśliwie trafia w napastnika, który wychodzi sam na sam i wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. W 82 minucie gospodarze mają rzut rożny, wrzucona piłka wybita przez nasz zespół na 16, ale tam stoi zawodnik Krajny, który mocnym strzałem trafia naszego obrońcę w rękę i sędzia dyktuje rzut karny. Na szczęście jedenastkę świetnie broni Kacper Cierzniakowski. Od tej chwili zespoły zaczęły grać cios za cios. W 84 minucie mogło być po meczu. Zawodnik Krajny decyduje się na lobowanie naszego bramkarza z 8 metra, ale piłka odbija się od poprzeczki jeszcze od linii bramowej i wtedy łapie ją Kacper. Akcja naszego zespołu, ze skrzydła piłkę wrzuca Zgórski, a Szwaracki minimalnie mija się z piłką na 5 metrze. Końcówka meczu to skandaliczne zachowanie zawodnika gości który dwukrotnie nie został ukarany ewidentną czerwoną kartką. W pierwszej sytuacji uderzenie naszego zawodnika na środku boiska bez piłki w plecy. Sędzia gwiżdże faul, ale bez kartki. A druga sytuacja to już sama końcówka meczu. LKS ma rzut wolny z 30 metrów. Zamieszanie na linii szesnastki. I ten sam zawodnik uderza naszego zawodnika w twarz. Mimo protestów naszych graczy sędzia nie dał nawet żółtej kartki. Rzut wolny wykonuje Misiewicz, piłkę trąca obrońca Krajny. Piłka ta spada na 7 metr, gdzie stoi Ariel Wesołowski i strzałem w długi róg po ziemi pokonuje bramkarza. Sędzia nie pozwolił już gospodarzom na rozpoczęcie gry i zakończył mecz. Wynik 3:3. Z przebiegu meczu Krajna miała więcej sytuacji, ale nasz zespół się nie poddawał i walczył do końca. Wielki brawa należą się Kacprowi Cierzniakowskiemu, który wszedł na boisko w trudnym momencie i jeszcze obronił rzut karny. Za tydzień zagramy arcyważny mecz ze Spartą Przysiersk. Spotkanie w Dąbrowie Chełmińskiej rozpocznie się o godzinie 16:00.