Sport.pl

Aktualności

Mamy lidera!

• autor: LKSDabrowa, 2015-09-16 20:56

Dzisiaj nasi seniorzy na własnym stadionie podejmowali Grom Osie. LKS po ciężkim boju zwyciężył 2:1.

Od początku spotkanie było dość wyrównane. W 15 minucie mamy dużą kontrowersję, ponieważ zawodnik Grom we własnym polu karnym nabiją się w rękę, a arbiter nie dyktuje ewidentnej jedenastki. W 23 minucie po nieporozumieniu w naszym polu karnym napastnik gości zdobywa bramkę. LKS się nie podłamał i chwilę po tym piłkę w pole karne dorzucił Marcin Zgórski, a Bartek Wesołowski uderzając czubkiem buta posłał piłkę minimalnie nad bramką. W 30 minucie po dograniu ze skrzydła Wesołowskiego piłkę na wślizgu uderza Bereza, ale  świetnie broni bramkarz Osia. W 35 minucie z ok. 30 metra na strzał zdecydował się Mateusz Szwaracki, ale jego strzał bramkarz paruje na rzut rożny.  Goście w pierwszej połowie nie stworzyli już sobie żadnych klarownych okazji, choć parę akcji mogło się podobać. W przerwy wynik 1:0 dla gości. Po poważnej rozmowie w szatni nasz zespół wyszedł na drugą połowę odmieniony. Od początku LKS przycisnął. Efektem tego faul w polu karnym na Zakulskim i jest rzut karny. Sam poszkodowany pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Nasz zespół ciągle atakował. Trener Myśliński przeszedł na grę trójką obrońców. Od 75 minuty goście musieli grać w 10. Druga żółta kartka w konsekwencji czerwona. W 80 minucie mam świetne zagranie Gąsiora do Zakulskiego i ten drugi w sytuacji sam na sam zdobywa bramkę na 2:1. LKS w  końcówce mógł podwyższyć, ale strzał Gąsiora wylądował na poprzeczce. Świetną okazję miał Siewert, ale piłkę z 5 metra posłał nad bramką. W 90 minucie goście mieli jeszcze rzut wolny z 40 metra, ale wrzutka była nie celna i nasi obrońcy pewnie oddalili niebezpieczeństwo od bramki. Sędzia kończy mecz. LKS zwycięża 2:1. Drużynie z Osia dziękujemy za sportową walkę i życzymy powodzenie w dalszych spotkaniach. Nasi chłopacy w pierwszej połowie byli zbyt pewni siebie i gra się nie kleiła. Druga część meczu była lepsza i  kolejne 3 punkty bardzo cieszą. LKS po 4 kolejkach ma 12 oczek i jest liderem tabeli. Następne spotkanie nasza drużyna rozegra na stadionie w Dąbrowie Chełmińskiej w sobotę o godzinie 16:00, a przeciwnikiem będzie Tęcza Wiąg.