Sport.pl

Aktualności

W Warlubiu na remis!

• autor: LKSDabrowa, 2015-09-28 08:03

Wczoraj nasi seniorzy udali się do Warlubia na spotkanie 6 kolejki B-klasy. Nasz zespół po ciężkim meczu zdobył cenny punkt remisując 1:1.

Od początku spotkania było widać kto będzie nadawał tempo z tym spotkaniu. Gospodarze mieli dużo okazji, ale nic z tego nie wychodził. LKS w tym meczy grał typowo na kontrę. No i w 10 minucie właśnie po takiej kontrze zdobywamy bramkę. Bartek Wesołowski prostopadłym zagranie znajduje Mateusza Gierlickiego, który atomowym strzałem zza 16  metrów umieszcza piłkę przy samym słupku. Gospodarze cały czas atakowali z wielkim animuszem, ale dobrze w bramce bronił Kacper Prusakowski. W 20 minucie okazja dla LKS-u. Gierlicki zagrywa piłkę na narożnik szesnastki do Wesołowskiego, a ten wjeżdża w pole karne oddając strzał, który świetnie broni bramkarz. Zespół startu nie mógł złamać naszej obrony. Mimo wielkich starań nic nie wychodziło. LKS do przerwy nie stworzył już sobie żadnej groźnej okazji. I na przerwę schodził z prowadzeniem 1:0. Obraz w drugiej części się nie zmienił, a Start atakował coraz groźniej. W 64 minucie niestety tracimy bramkę po strzale w 30 metrów. Dalsza część spotkania to ciągłe ataki gospodarzy, które nic nie przynosiły i kontry naszego zespołu. Po jednej z takich akcji Zakulski przepychał się w polu karnym gości, upada, ale nie ma rzutu karnego. W końcówce Warlubianie mogli zdobyć zwycięskiego gola, ale świetnie piłkę wyłapał Prusakowski. Sędzia kończy spotkanie. Wynik 1:1. Z przebiegu meczu ten remis jest bardzo cenny. Cieszy to, że chłopacy się nie poddali i walczyli do końca. Mimo to, że w zespole Startu II wystąpiło kilku zawodników aspirujących do gry w pierwszym zespole, który występuje na szczeblu 3 ligowym LKS pokazał wielkie zaangażowanie i się nie przestraszył. Zespołowi z Warlubia dziękujemy za sportową walkę i życzymy powodzenia w dalszej batalii. Już za tydzień na stadionie w Dąbrowie Chełmińskiej bardzo ważne spotkania z GLKS-em Dobrcz. Początek o godzinie 16:00.