Sport.pl

Aktualności

Lider pokonany!

• autor: LKSDabrowa, 2017-04-02 10:25

Wczoraj nasi seniorzy zainaugurowali rundę wiosenną. Po bardzo ciekawym widowisku LKS pokonał lidera rozgrywek GLKS Osielsko 3:1. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Gospodarze próbowali zaskoczyć skrzydłami, ale brakowało im szczęścia. Nasz zespół był bardzo skoncentrowany w obronie i nie dopuszczał rywali do strzałów. Nasz bramkarz w pierwszej połowie nie był zmuszony do żadnej ciężkiej interwencji. Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddaliśmy za sprawą Pawła Wielewskiego, ale bramkarz skutecznie wybił piłkę na rzut rożny. 4 minuty później goalkeeper Osielska nie miał już nic do powiedzenia. Świetna klepka Tuszyńskiego z Wielewskim i piłka  po kapitalnym strzale z ok 30 metrów  popularnego Wieli ląduje pod samą poprzeczką. LKS coraz bardziej dochodził do głosu. Akcja na skrzydle Wesołowskiego, ale niestety piłka nie dotarła do czyhającego w szesnastce Gąsiora. W 34 minucie świetne podłączenie się Sadurskiego, który zagrywa do Wesołowskiego, a ten swoim podaniem znajduje na 11 metrze Wielewskiego, który mocnym strzałem zdobywa bramkę na 2:0. Bramkarz był bez szans, ponieważ po drodze piłka odbiła się jeszcze od obrońcy. Do przerwy wynik brzmiał 2:0 dla LKS-u. Drugą połowę świetne rozpoczęli gospodarze. W 50 minucie kapitan Osielska decyduje się na strzał z powietrza z ok 25 i pada bramka stadiony  świata. Nasz bramkarz był bez szans. Po bramce w nasze szeregi wkradła się duża nerwowość. Wiele niepotrzebnych fauli. Skutkiem tego było, że od 60 minuty graliśmy w 10. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Góralski i przez pół godziny musieliśmy grać w osłabieniu. GLKS przycisnął. Oddał parę groźnych strzałów, ale Michał Wesołowski był na posterunku. W środku pola rządził w tym meczu Tuszyński, który robił z rywalami co chciał. Wielka mądrość Wielewskiego, który rozgrywał chyba najlepsze spotkanie w naszych barwach. W 78 minucie na boisku pojawił się Michał Sypniewski, który 9 minut później przypieczętowuje zwycięstwo LKS-u. Świetne zagranie Murawskiego, Sypniewski przyjmuje piłkę w 16 i kapitalnym strzałem z woleja pokonuje bramkarza. Sędzia kończy spotkanie i zdobywamy zasłużone 3 oczka. Cały zespół zasługuje na wielkie brawa. Zmniejszyliśmy stratę do GLKS-u do 2 punktów. W następnych spotkaniach również musimy konsekwentnie zwyciężać i czekać na potknięcie lidera. A już w najbliższą sobotę na stadionie w Dąbrowie Chełmińskiej LKS zmierzy się z Wisłą Gruczno. Serdecznie zapraszamy. Początek o godzinie 16:00.  Do boju LKS!