Unislavia Unisław - LKS (mecz sparingowy)

Sport.pl

Aktualności

Czarni na deskach!

• autor: LKSDabrowa, 2017-04-30 10:08

Wczoraj nasi seniorzy rozegrali mecz 15 kolejki. Pewnie pokonali Czarnych Lniano 6:0.

Od początku spotkania było widać kto będzie rozdawał karty w tej partii. W 7 minucie kapitalny rajd Góralskiego, który zagrywa do Gąsiora i było 1:0. 5 minut później świetne zagranie Szwarackiego za obrońców. Do piłki dopada Bereza, mija bramkarza i strzałem w dalszy róg zdobywa drugą bramkę. Chwilę po tym Gąsior mógł podwyższyć wynik, ale niestety spudłował. Goście odgryzali się pojedynczymi akcjami. Nasz bramkarz musiał interweniować w 25 minucie i dobrą interwencją uratował nas od starty bramki. W 33 minucie świetna akcja prawą stroną boiska. Bereza do Kociniewskiego ten do Wesołowskiego, który wykłada piłkę Gąsiorowi na 11 metr i było 3:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron LKS trochę odpuścił. Czarni przycisnęli i mieli swoje sytuacje, ale na szczęście Michał Wesołowski i nasza obrona pewnie sobie poradzili. W 50 minucie wrzutka Wielewskiego, do której dopada Sadurski i trafia w słupek, ale na 5 metrze znalazł się Bereza i pewnie wpakował piłkę do siatki. Było 4:0. W 75 minucie indywidualna akcja Góralskiego, który oddaj strzał z ok 20 metra i piłka ląduje przy samym słupku. 5 minut później Bereza w sytuacji sam na sam minimalnie pudłuje. W 87 minucie w polu karnym rywali faulowany jest Kamrowski i mamy rzut karny dla LKS-u. Do jedenastki podchodzi Tuszyński i strzałem pod poprzeczkę ustala wynik spotkania na 6:0. W tym spotkaniu wynik mógł być dużo wyższy. Sytuacje mieli jeszcze Sypniewski, Kamrowski i Bereza. Najważniejsze są trzy punkty. Bardzo udanie ułożył się dla nas mecz pomiędzy GLKS-em Osielsko, a Zrywem Wielki Lubień. Goście zwyciężyli 2:0. W tym momencie LKS traci punkt do Zrywu i 2 do GLKS-u. Zapowiada si ę fascynująca walka o awans. Wracając do spotkania. Nasz zespół wystąpił w nowych trykotach. Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom, a w szczególności panu Mirosławowi Cierzniakowskiemu, który się tym wszystkim zajął. Złą wiadomością jest to, że Kacper Tuszyński rozegrał w tym sezonie ostatni mecz w barwach LKS, ponieważ udaje się na służbę wojskową do Wrocławia. Tuszi dziękujemy i czekamy na powrót. Miejmy nadzieję, że już w A-klasie. LKS następne spotkanie rozegra z tydzień w sobotę o godzinie 17:00 w Bukowcu.