Aktualności

Minimalna porażka!

• autor: LKSDabrowa, 2018-08-19 14:24

W rozwinięciu ...

Wczoraj nasi seniorzy zainaugurowali nowy sezon. Niestety po bardzo dobrym meczu ulegliśmy 1:0. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Zarówno LKS jak i Krajna raz po raz atakowały na bramki. Pierwszą groźną okazję stworzyli goście, ale strzał poszybował obok bramki. W 18 minucie Dawid Sarnowski przyjął piłkę w polu karnym gości i został ewidentnie kopnięty w kostkę przez rywala, ale arbiter główny stojąc dwa metry od sytuacji nie użył gwizdka. Chwilę później dwójkowa akcja Dawida Sarnowskiego z Frankiem Kociniewskim. Piłka po strzale tego pierwszego minimalnie minęła słupek. W 24 minucie Krajna oddała pierwszy celny strzał w bramkę i niestety wyszła na prowadzenie. Prosta strata naszego zespołu w środku pola i szybka kontra rywali. Od tego momentu LKS podkręcił tempo. Rywale ewidentnie nastawili się na grę z kontry. W 30 minucie świetna wrzutka z rzutu rożnego Mateusza Sarnowskiego na głowę Bartka Wesołowskiego, ale piłka po strzale naszego kapitana trafiła w boczną siatkę. Na prawej stronie rywali jak tyczki mijał Bereza, ale brakowało dokładnego dośrodkowania. Z drugiej strony Murawski miał dwie wyśmienite okazje, ale również zabrakło dokładności. Niestety arbiter główny nie dostosował się wczoraj do dobrej gry obu zespołów i praktycznie swoimi decyzjami psuł widowisko. Na przerwę Krajna schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą część gry LKS wyszedł z jeszcze większym animuszem. Praktycznie przez całe 45 minut LKS grał na wysokim pressingu. Krajna mądrze się broniła i wyprowadzała kontry. Nasz zespół atakował coraz większa liczbą zawodników co przełożyło się na trzy świetne okazje Krajna. Na szczęście w bramce świetnie bronił Michał Wesołowski i na spółkę z naszymi obrońcami wyszli obronną ręką z tych sytuacji. Trener Myśliński zaczął dokonywać zmian. Na murawie pojawili się Bańka, Wojciechowski, Błaszak i Pudo. Niestety po raz kolejny w kluczowych momentach gwiazdą meczu był arbiter. Ostre faule rywali nie kończyły się żółtymi kartkami. W wyniku protestów nasi zawodnicy dostali żółte kartoniki. W 66 minucie świetną piłkę na Mateusza Sarnowskiego rzucił Wiwatowski, ale ten pierwszy uderzył lewą noga obok słupka. Ostatnie 15 minut nasi rywale praktycznie się bronili. LKS miał wiele okazji ale brakowało kropki nad i. W 90 minucie Wojciechowski złamał do środka i oddał kapitalny strzał lewą nogą, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się bramkarz rywali. W ostatniej akcji meczu Bańka wrzucił piłkę z rzutu rożnego, Wesołowski zdołał ją musnąć, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Sędzia kończy spotkanie i Krajna zdobywa 3 punkty. Nasi chłopacy zostawili na boisku bardzo dużo zdrowia. Brawo panowie! Od pierwszej do ostatniej minuty było ogromne zaangażowanie. Rywale wykorzystali swoją sytuacje i potem bardzo mądrze się bronili. Cieszą słowa jednego z rywali: ,, Byliście od nas o klasę lepsi''. Zapłaciliśmy tak zwane frycowe jako beniaminek i miejmy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach piłka będzie już wpadać do tej odpowiedniej bramki. Również byśmy chcieli uniknąć takiego gwizdania na boiskach A-klasy, ci co byli na meczu widzieli jak zachowywał się główny arbiter. Słów, których użył w końcówce meczu do naszego zawodnika lepiej nie komentować. Miejmy nadzieję, że obecny na meczu Pan Roman Kostrzewski wyciągnie konsekwencję i nie będziemy musieli już spotykać się z takim gwizdaniem. Krajnie gratulujemy 3 punktów i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu. Dziękujemy za miłe słowa, to się nazywa szacunek do rywala. Klasa!!!

LKS już za tydzień w sobotę wybierze się do Kamienia Krajeńskiego na mecz z miejscową Kamionką. Początek o godzinie 17:00.