Sport.pl

Aktualności

Lider nie taki straszny!

• autor: LKSDabrowa, 2018-09-30 18:24

Wczoraj nasi seniorzy wywieźli bardzo cenny punkt ze Świekatowa. Od początku spotkania nasz zespół grał bardzo bojaźliwie i niepewnie. W 8 minucie gospodarze zdobyli bramkę po wrzutce z rzutu wolnego po błędzie naszych zawodników.  Fala mogła nas wypunktować, ale tego dnia dopisywało nam szczęście. Arbiter główny raz po raz nabierał się na upadki gospodarzy i gwizdał faule, których nie było.  W 39 minucie po dużej kontrowersji sędzia odgwizduje rzut karny dla naszego zespołu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dawid Murawski. Na przerwę oba zespoły schodziły z bramkowym remisem.

Po zmianie stron spotkanie było już bardzo wyrównane. LKS jak i Fala atakowały na bramkę. Gospodarze oddawali dużo strzałów, ale były one niecelne. W 58 minucie kolejny wielbłąd arbitra. Kociniewski minął z piłką rywala w środku pola, który ewidentnie kopnął naszego zawodnika w nogę. Arbiter odgwizduje faul dla Fali i na dodatek kara naszego zawodnika żółtą kartką. Parodia!!!. W 70 minucie Gierlicki świetną interwencją uratował nas przed stratą bramki. W 72 minucie kapitalna akcja LKS-u. Nasz zespół wymienił 11 podań z pierwszej piłki, ale strzał Witkowskiego z 7 metra został zablokowany. Dwie świetne okazję miał również Góralski, niestety nie zakończyły się one celnym strzałem. Fala parę razy zagroziła po stałych fragmentach gry. W 90 minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jarockiego w polu karnym główkował Siewert, ale niestety piłka minimalnie minęła bramkę. Sędzia kończy spotkanie i zdobywamy bardzo ważny punkt. W pierwszej części gry mieliśmy ogromne szczęście, że gospodarze nie zdobyli  2,3 bramek. Natomiast w drugiej połowie mogliśmy pokusić się o strzelenie co najmniej jednej bramki.

Mimo iż LKS jest beniaminkiem to po raz kolejny pokazał, że może równać się z najlepszymi w tej lidze. Kolejne spotkanie rozegramy wyjątkowo w czwartek na prośbę gości z Raciąża. Początek o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy na stadion w Dąbrowie Chełmińskiej.