Sport.pl

Aktualności

Tor rozjechany!

• autor: Admin, 2010-05-29 21:52

Po niezwykle ciekawym i emocjonującym spotkaniu LKS Dąbrowa Chełmińska zasłużenie pokonał "rycerzy wiosny" Tor Laskowice 3:1, (1:1).

Od pierwszego gwizdka sędziego do atakow ruszyli gospodarze, goście przyczajeni na własnej połowie próbowali wyprowadzać szybkie kontry. Już w 14 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Kubę Kamrowskiego do bezpańskiej piłki w polu karny dopadł Darek Konwińskiego i zaskoczył bramkarza Toru. LKS objął prowadzenie. Ta bramka mobilizująco podziałała na gości i to oni zaczeli nadawać ton wydarzeniom na boisku. Goście byli groźni ze stałych fragmentów gry. Jeden z rzutów rożnych przyniósł w 20 minucie gola wyrównującego. Torowcy nie poprzestali na tym golu i w dalszym ciągu nacierali na bramkę LKS-u. Jednak dobrze dysponowany blok obronny wraz z bramkarzem nie dawali się zaskoczyć. Dopiero od 35 minuty zawodnicy LKS-u uspokoili grę i znowu przystąpili do ataków. Bliski zdobycia drugiej bramki był "Niunio" kiedy to jego główka po świetnej centrze Bartka Sikora minimalnie minęła słupek bramki. Do przerwy na boisku mieliśmy remis.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Maciej Lewicki zmieniając Kubę Kamrowskiego, już chwilę po rozpoczęciu gry miał znakomitą okazję do zdobycia bramki jednak jego strzał z problemami obronił bramkarz Toru, a z dobitką nie zdążył Łukasz Tuszyński. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Dużo było twardej , ale sportowej walki. Goście próbowali "długimi piłkami" uruchomić swoich napastników lecz nie przynosiło to wymiernych efektów. Piłkarze LKS-u rozkręcali się z minuty na minutę, ich akcje były coraz groźniejsze.W 57 minucie na boisku za kontuzjowanego Dawida Baranowskiego pojawił się Mateusz Sadurski. W 60 minucie LKS wyszedł z szybką kontrą Mariusz Myśliński zagrał do Darka Konwińskiego na 6 metr pola karnego lecz tego ku rozpaczy kibiców chybił. Wreszcie w 66 minucie po świetnej trójkowej akcji Lewicki-Myśliński-Olender, ten ostatni po "profesorsku" lewą nogą w krótki róg zdobył druga bramkę dla LKS-u. Po zdobyciu bramki LKS nadal nacierał, goście podrażnieni startą bramki próbowali szybko odpowiedzieć lecz ich akcje kończyły się przed polem karnym LKS-u. W 77 minucie LKS zdobył trzecią bramkę, a uczynił to Mariusz Myśliński płaskim strzałem z około 18 metrów. Piłkarze LKS-u spokojnie kontrolowani przebieg meczu. Tor postawił wszystko na jedną kartę i ruszył do skomasowanych ataków, lecz bez powodzenia, przy okazji "nadziewając się" na kontry gospodarzy. Znakomita okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Jarek Nowicki który zamiast strzelać wdał się niepotrzebnie w drybling oraz Maciej Lewicki który po świetnym odbiorze piłki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Toru. Ostatecznie mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem LKS-u 3:1.

Meczy był ciekawym i emocjonującym pojedynkiem obfitującym w akcje bramkowe, na boisku nie brakowało twardej męskiej w sportowym duchu walki. Wszystkim zawoddnikom LKS-u którzy dzisiaj pojawili się na boisku należy się szacunek za serce, zaangażowanie które włożyli w to spotkanie. Pokazaliśmy, że potrafimy być jednością, która nazwa się LKS!!!!!!!!!!!!!!!

Piłkarzom Toru dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.